Bestsellery
Morsa Cyberg –  Pas Ortopedyczny z Paskiem
Morsa Cyberg – Pas Ortopedyczny z Paskiem

99,99 zł

Cena regularna: 149,99 zł

Najniższa cena: 149,99 zł
Footloose Socks – Skarpety na Haluksy
Footloose Socks – Skarpety na Haluksy

44,99 zł

Cena regularna: 49,99 zł

Najniższa cena: 49,99 zł
Angora Thermik – Naramiennik
Angora Thermik – Naramiennik

139,99 zł

Cena regularna: 169,99 zł

Najniższa cena: 149,99 zł
Veera Silver - Rękawice
Veera Silver - Rękawice

99,99 zł

Rossmax - Stetoskop EB500
Rossmax - Stetoskop EB500

79,99 zł

szt.
Promocje
Tickless Baby/KId - Odstraszacz na Kleszcze
Tickless Baby/KId - Odstraszacz na Kleszcze

129,00 zł

Cena regularna: 139,00 zł

Najniższa cena: 139,00 zł
szt.
Angora Thermik – Stabilizator Kostki
Angora Thermik – Stabilizator Kostki

49,99 zł

Cena regularna: 69,99 zł

Najniższa cena: 69,99 zł
Tickless  Eco Kid - Odstraszacz na Kleszcze
Tickless Eco Kid - Odstraszacz na Kleszcze

149,00 zł

Cena regularna: 159,00 zł

Najniższa cena: 159,00 zł
szt.
Boutiquemed.pl - Poduszka Rozmarynowa
Boutiquemed.pl - Poduszka Rozmarynowa

49,00 zł

Cena regularna: 59,00 zł

Najniższa cena: 49,00 zł
szt.
Morsa Cyberg – Uniwersalny Pas Ortopedyczny
Morsa Cyberg – Uniwersalny Pas Ortopedyczny

79,99 zł

Cena regularna: 99,99 zł

Najniższa cena: 99,99 zł
szt.
Miteless Portable – Odstraszacz na Roztocza
Miteless Portable – Odstraszacz na Roztocza

129,00 zł

Cena regularna: 139,00 zł

Najniższa cena: 139,00 zł
szt.
Pempa – Paski testowe –  Glukoza
Pempa – Paski testowe – Glukoza

44,99 zł

Cena regularna: 49,99 zł

Najniższa cena: 49,99 zł
szt.
Angora Thermik – Naramiennik
Angora Thermik – Naramiennik

139,99 zł

Cena regularna: 169,99 zł

Najniższa cena: 149,99 zł
Tick Twister® - Clipbox Kleszczołapki®
Tick Twister® - Clipbox Kleszczołapki®

19,99 zł

Cena regularna: 29,99 zł

Najniższa cena: 19,99 zł
Pempa - Pakiet diagnostyczny – Termometr  T200 + Pulsoksymetr OXY100
Pempa - Pakiet diagnostyczny – Termometr T200 + Pulsoksymetr OXY100

189,99 zł

Cena regularna: 199,99 zł

Najniższa cena: 199,99 zł
szt.
FootWave™ - Football – Wkładki ortopedyczne
FootWave™ - Football – Wkładki ortopedyczne

149,99 zł

Cena regularna: 159,99 zł

Najniższa cena: 129,99 zł
Footloose Socks – Skarpety na Haluksy
Footloose Socks – Skarpety na Haluksy

44,99 zł

Cena regularna: 49,99 zł

Najniższa cena: 49,99 zł
Szkolna wyprawka

Wyjątkowo w tym roku wyczekiwany, czas powrotu do szkół zbliża się wielkimi krokami. Poza ponownym spotkaniem rówieśników, zdobywaniem wiedzy i nowych umiejętności, pierwszy dzwonek rozpoczyna sezon na infekcje bakteryjne i wirusowe, kontuzje, cyklicznie nawracające wszawice itd.  Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w każdym domu, by zagwarantować dzieciom najwyższy komfort i bezpieczeństwo podczas nadchodzącego roku szkolnego.

Mamo, swędzi mnie głowa

Jednym z problemów, który rokrocznie pojawia się niemal we wszystkich szkołach, jest wszawica.  Wszawica to choroba, której nie wolno bagatelizować. Wywołują ją pasożyty, najczęściej lokalizujące się we włosach, głównie za uszami i w okolicy potylicy. Wszy żywią się krwią wysysaną po nakłuciu skóry żywiciela. Chorobie towarzyszy uporczywe swędzenie, a czasem także zaczerwienienie głowy, bowiem w miejscach nakłuć powstają grudki zapalne oraz drobne ranki spowodowane uporczywym drapaniem swędzącej skóry głowy. Reakcja na pojawienie się wesz powinna być natychmiastowa. Każdego dnia samice składają bowiem nawet do 10 jaj, zwanych gnidami. Na szczęście, na rynku dostępne są skuteczne preparaty, które pomagają szybko uporać się z pasożytami, w domowym zaciszu. Jednym z produktów coraz częściej wybieranym przez rodziców jest Kill Lice – grzebień zwalczający wszy i gnidy, który zapewnia 100-procentową skuteczność w walce z wszawicą, bez użycia środków chemicznych. Kill Lice jest idealny dla alergików oraz małych dzieci.

Grzebień Kill Lice umożliwia całkowite usunięcie pasożytów oraz zniszczenie ich jajeczek. Może być wykorzystywany także podczas używania chemicznych środków wszobójczych, które wymagają wyczesania wesz i gnid z włosów. Dzięki podwójnym mikronacięciom znajdującym się wzdłuż każdego zęba, grzebień uszkadza i zabija nawet najmniejsze gnidy. Dodatkowo odległość między zębami jest mniejsza niż średnica gnidy, co gwarantuje niezwykłą dokładność i skuteczność w walce z pasożytami. Dbając o bezpieczeństwo i komfort dzieci, grzebień Kill Lice posiada także zaokrąglone końcówki zębów, które nie kaleczą i nie drażnią skóry głowy.

Sezon na infekcje

Początek roku szkolnego to okres, w którym najmłodsi są szczególnie narażeni na zachorowania. Wpływa na to kilka czynników związanych z układem odpornościowym dziecka. Mowa przede wszystkim o pojawiającym się po wakacjach stresie, niedosypianiu, braku regularnych posiłków, a także większej liczbie bakterii i wirusów w otoczeniu najmłodszych. Proces rozprzestrzeniania się infekcji przyspiesza także „zamknięcie” dzieci w klasach. Wystarczy jedno chore dziecko w szkole, aby po zaledwie kilku dniach przynajmniej kilkoro kolejnych wróciło do domu z kaszlem lub gorączką. W takich chwilach podstawowym narzędziem każdego rodzica jest termometr.

W czasie pandemii najlepszym wyborem są z pewnością termometry bezkontaktowe (Microlife - Termometr Bezkontaktowy NC 100, Microlife - Termometr Bezkontaktowy NC 200 lub Microlife - Termometr Bezkontaktowy NC 400), ale do użytku domowego wystarczą nawet elektroniczne klasyki, jak np.: Microlife - Termometr Elektroniczny MT 16C2. Ich główne zalety to łatwość w obsłudze, dokładność pomiarów, elektroniczny wyświetlacz oraz niska cena. Z kolei termometry bezkontaktowe zapewniają szybkość pomiaru, bezpieczeństwo i higienę użytkowania, brak konieczności kontaktu z ciałem dziecka, (podczas pomiaru temperatury w nocy, nie trzeba budzić dziecka ze snu), a także możliwość pomiaru temperatury płynów do spożycia, wody w kąpieli itd.

Domowe laboratorium

Podczas pandemii, kiedy wizyty w przychodni powinniśmy ograniczyć do niezbędnego minimum, podstawowym elementem naszych apteczek będą z pewnością testy diagnostyczne przeznaczone do domowego użytku. Przykładowo, test na anginę Strep A’lert wykrywa w wymazie z gardła paciorkowce grupy A, odpowiedzialne za ponad 95% przypadków anginy - infekcji gardła i migdałków o podłożu bakteryjnymSzybki test na paciorkowce jest metodą diagnostyczną używaną również przez lekarzy. Test Strep A’lert umożliwia uzyskanie wyniku na poziomie badania laboratoryjnego w czasie 10 minut, w warunkach domowych, bez obecności profesjonalisty. Dodatkowo – co ważne w przypadku dzieci – pobranie materiału do badania jest nieinwazyjne i bezbolesne.

Jeżeli natomiast zdarza się, że dziecko nie chce iść do szkoły, bo boli je brzuch, pojawiają się zaparcia lub dolegliwości związane z zaburzeniami miesiączkowania, warto sprawdzić, czy nie są to pierwsze objawy celiakii. Celiakia jest to autoimmunologiczna choroba genetyczna jelita cienkiego związana z trwałą nietolerancją glutenu, prowadząca do uszkodzenia śluzówki jelita. W tym schorzeniu spożywane pokarmy bezpośrednio wpływają na powstawanie poważnych zaburzeń ogólnoustrojowych. O celiakii u dzieci świadczyć może niski przyrost i niedobór masy ciała, opóźnienie dojrzewania płciowego, uporczywe afty w jamie ustnej, trudności w nauce, zaparcia, czy niedorozwój szkliwa zębowego. Wczesne zdiagnozowanie tej choroby pomoże uniknąć niebezpiecznych powikłań. Aby to zrobić, we własnym zakresie można wykonać domowy test na celiakię – Gluten’ Alarm, który umożliwia wykrycie nietolerancji glutenu. Szybki test Gluten’ Alarm zapewnia komfortowe badanie i szybką, wiarygodną diagnostykę.

W domowych apteczkach rodziców nie powinno zabraknąć również testu do badania poziomu białka C-reaktywnego - CRP – Screen. Ponieważ CRP jest jednym z podstawowych markerów, wskazujących na stan zapalny w organizmie, test wykonuje się w celu odróżnienia infekcji wirusowych od zakażeń bakteryjnych. Jego wynik wpływa na ustalenie poprawnej diagnozy, dobór odpowiedniego leczenia, potwierdzenie ewentualnej konieczności antybiotykoterapii. Testy CRP – Screen są przeznaczone do domowego użytku, ale używają ich również profesjonaliści w gabinetach lekarskich, bowiem stanowią one nieocenioną pomoc w rozpoznaniu podłoża infekcji. 

 Stopy i prawidłowy rozwój dziecka

Od najmłodszych lat należy zadbać o prawidłowy rozwój stóp dziecka, które pełnią w organizmie funkcje amortyzacji, stabilizacji oraz lokomocji. Niezbędny komfort i prawidłowy rozwój stóp można zapewnić dziecku, sięgając po wysokiej jakości skarpety medyczne oraz właściwie dobrane dynamiczne wkładki ortopedyczne.

Wybierając skarpety dla dziecka sięgnijmy po produkty Deomed –  skarpetki Kid Deo, które zapewnią najmłodszym komfort, ochronę przed mikrourazami, a także właściwą cyrkulację powietrza. Elastyczne, bezuciskowe i bezszwowe skarpety Deomed, dzięki swoim właściwościom działają jak bezzapachowy dezodorant. Podczas noszenia, skarpety Deomed normalizują florę bakteryjną skóry, przeciwdziałając infekcjom bakteryjnym i grzybiczym. 

Z kolei skarpety Inmove dopasowane są do specyfiki konkretnych dyscyplin sportu (np.: Inmove - Runner Silver dla biegaczy, Inmove - Footbal Silver dla piłkarzy itd.) charakteryzują się ergonomicznym, nieuciskającym ściągaczem oraz posiadają wzmocnienia na pięcie, palcach i spodzie stopy. Na zajęcia wychowania fizycznego warto dziecko wyposażyć w elastyczne skarpetki Inmove - Sport Kid, które idealnie przylegają do nóg chroniąc je przed otarciami i urazami. Skarpetki umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza, która przyczynia się do prawidłowego wydzielenia i odparowywania potu. Po praniu, skarpetki Inmove - Sport Kid nie tracą żadnych ze swoich właściwości, w tym antymikrobowych.

Czas rozpoczęcia szkolnej edukacji, czyli mniej więcej 6 rok życia, kiedy aparat więzadłowo-mięśniowy dziecka przestaje być już wiotki, to idealny moment na rozpoczęcie stosowania przez najmłodszych korekcyjnych wkładek ortopedycznych np. Footwave. Wkładki ortopedyczne Footwave dla dzieci pomagają przywrócić naturalny wzorzec chodu, ale także skutecznie leczą koślawość stóp i kolan oraz płaskostopie. U dzieci, które stosują wkładki ortopedyczne, obserwuje się większą stabilność, zmniejszenie bólu stóp, polepszenie komfortu poruszania oraz przywrócenie prawidłowej pozycji stawu skokowego, kostki, kolan i bioder. Idealne wkładki ortopedyczne znajdujące się w butach naszego dziecka powinny być dynamiczne (tzw. dynamiczne wkładki ortopedyczne), czyli powinny prawidłowo wspierać funkcje biomechaniczne stopy w każdej fazie cyklu chodu. W praktyce oznacza to następujące cechy wkładki:

  • głębokie korytko stabilizujące piętę,
  • amortyzator kierunkowy, kontrolujący zakres supinacji,
  • anatomiczne wysklepienie łuków podeszwowych,
  • stabilna, płaska platforma podeszwowa wkładki ,
  • odpowiednia twardość, zapewniająca prawidłowa korekcję i stabilizację,
  • dynamika - prawidłowe wsparcie supinacji, amortyzacji, stabilizacji, pronacji oraz propulsji.

Bezpiecznie w toalecie

Niezastąpiona podczas codziennych wizyt w szkolnej toalecie będzie z pewnością Toiletka - jednorazowa, higieniczna nakładka na sedes występująca także w wersji  dla dzieci. Toiletka skutecznie chroni przed zabrudzeniami oraz kontaktem z bakteriami wirusami, grzybami, pierwotniakami itp. obecnymi na desce sedesowej. Nakładka jest bardzo łatwa i wygodna w użyciu. Niewielkie dyskretne opakowanie mieści się tornistrze, teczce, plecaku, a nawet w kieszeni. Podczas wizyty w toalecie nakładkę należy rozłożyć na sedesie, a po użyciu bez dotykania spłukać. Nakładka jest w 100% biodegradowalna i tak jak papier toaletowy, nie zapycha toalet. Toiletki Junior, w wersji przeznaczonej dla najmłodszych użytkowników sedesów, mają większą powierzchnię niż Toiletki, żeby dziecko, mogło bezpiecznie chwycić krawędź deski. Kolorowe „potworki” na etykietach i nadruk na podkładkach zachęcają do edukacyjnej zabawy z dzieckiem i wyrabiania prawidłowych nawyków higienicznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl