Promocje
Angora Thermik – Naramiennik
Angora Thermik – Naramiennik
159,99 zł 129,99 zł
Angora Thermik – Komplet Opasek na Kolano
Angora Thermik – Komplet Opasek na Kolano
219,98 zł 169,99 zł
 Paps Basic – Obuwie Medyczne
Paps Basic – Obuwie Medyczne
189,99 zł 169,99 zł
Morsa Cyberg –  Pas Ortopedyczny z Paskiem
Morsa Cyberg – Pas Ortopedyczny z Paskiem
149,99 zł 79,99 zł
Veera Silver - Naramiennik Męski
Veera Silver - Naramiennik Męski
319,99 zł 299,99 zł
Angora Thermik - Komplet Stabilizatorów Kostki
Angora Thermik - Komplet Stabilizatorów Kostki
119,98 zł 99,99 zł
 Paps Kids – Obuwie Medyczne dla Dzieci
Paps Kids – Obuwie Medyczne dla Dzieci
139,99 zł 119,99 zł
Veera  Silver - Spodenki Korsarz - Wysoki Stan
Veera Silver - Spodenki Korsarz - Wysoki Stan
319,99 zł 299,99 zł
Inuteq® - Sirmiq - Ręcznik Chłodzący
Inuteq® - Sirmiq - Ręcznik Chłodzący
54,99 zł 39,99 zł
szt.
Sposób na wszy

Jednym z problemów, który rokrocznie pojawia się niemal we wszystkich szkołach i przedszkolach  jest wszawica.  Jak wynika z danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, występowanie tej choroby wśród dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym nie zmniejsza się jednak także w okresie wakacyjnym. Sprzyja temu przebywanie w skupiskach podczas wyjazdów, a także wspólna zabawa i wypoczynek. Pasożyty szybko się mnożą i bardzo łatwo przenoszą, stąd częste i nawracające epidemie występujące najczęściej wśród dzieci.

Przytulanie, wspólne zabawy, selfie nastolatków, pożyczanie czapek, gumek do włosów, grzebieni, przytulanek i … gotowe! Chwila nieuwagi i cała rodzina chora. Jeżeli problem nas nie dotknął podczas kończącego się sezonu urlopowego, niewykluczone, że po powrocie z wakacji, wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, poza pierwszymi ocenami dzieci przyniosą do domu wszy.

Wszy nie skaczą i nie fruwają. Przenoszą się wyłącznie przez kontakt z włosami lub rzeczami osoby chorej. Rozmnażają się bardzo szybko składając u nasady włosa maleńkie jajeczka – gnidy, których średnica nie przekracza 1 mm. Chroni je chitynowa, biaława otoczka solidnie przytwierdzona do włosa. I to właśnie gnid najtrudniej się z włosów pozbyć. Najpierw wylęgają się z nich larwy, a potem dorosłe osobniki, które „buszują” na głowie żywiąc się krwią wysysaną po nakłuciu skóry żywiciela. Chorobie towarzyszy uporczywe swędzenie, a czasem także zaczerwienienie skóry głowy (szczególnie na linii włosów lub za uszami) wywołane powstawaniem drobnych ranek i zadrapań w następstwie walki z uporczywym świądem.

Odkrywając obecność tych nieproszonych lokatorów przeważnie wpadamy w panikę, a potem szukamy czegoś, co w miarę szybko i skutecznie wyzwoli nas od kłopotu i zazwyczaj kupujemy w aptece chemiczny środek "wszobójczy", który nie ustrzeże nas przed koniecznością żmudnego wyczesana z włosów martwych pasożytów. Nie nadają się to tego zwykłe plastikowe grzebyki. Do walki z wszami potrzebny jest specjalistyczny grzebień zwalczający wszy i gnidy np. Kill Lice, który zapewnia 100% skuteczności w walce z wszawicą, nawet bez użycia środków "wszobójczych".

Grzebień Kill Lice wyczesuje i ściąga z włosów wszy i gnidy, jednocześnie niszcząc je. Gnidy giną, co kończy cykl rozwojowy wszy i … wszawicę. Długie zęby grzebienia umożliwiają usunięcie większej ilości gnid przy minimalnej ilości przeczesań. Odległość między zębami jest mniejsza niż średnica gnidy, co gwarantuje dokładność i skuteczność. Podwójne mikro-nacięcia wzdłuż każdego zęba, uszkadzają i zabijają nawet najmniejsze gnidy, a zaokrąglone końcówki zębów nie drażnią skóry głowy. Zęby grzebienia wykonane ze stali nierdzewnej są odporne na wilgoć i środki chemiczne. Lupa, w którą wyposażony jest grzebień pomaga sprawdzić, czy pasożyty zostały usunięte, zaś specjalna szczoteczka służy do oczyszczania grzebienia z pasożytów.

Alternatywą dla Kill Lice są nieco droższe elektryczne grzebienie zwalczające wszy i gnidy. Podczas czesania włosów takimi grzebieniami, wszy i gnidy są zabijane przez impulsy elektryczne, a to zapewnia całkowitą skuteczność w walce z wszawicą bez użycia środków chemicznych. Niekiedy takie grzebienie wyposażone są nawet w zintegrowane lampki LED, dzięki którym insekty są lepiej widoczne i łatwiej je znaleźć i usunąć.

Zakup specjalistycznego grzebienia zwalczającego wszy i gnidy jednorazowo rozwiązuje problem wszawicy u całej rodziny na długi czas. Grzebienie zwalczające wszy i gnidy mogą być stosowane jako kuracja lecznicza i/ lub zapobiegająca, do każdego typu włosów, bez ograniczeń wiekowych. W przypadku dzieci, alergików, osób wrażliwych na używanie środków chemicznych stosowanych do zwalczania wszawicy takie grzebienie  są wygodną, bezpieczną, całkowicie bezbolesną metodą leczenia, która gwarantuje 100% skuteczności.

 

Blog wpisy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl