Zdrowie zaczyna się w domu

Czy wiecie, że powietrze w domu jest bardziej zanieczyszczone, niż to na zewnątrz.

Najczęściej wierzymy, że powietrze, którym oddychamy w domu jest dla nas całkowicie bezpiecznie i czystsze niż to na zewnątrz – gdzie pełno samochodowych spalin i wyziewów z komina. Tymczasem prawda wielu z nas zaskoczy: pomiary składu powietrza dowodzą, że wewnątrz naszych mieszkań i domów zanieczyszczenie powietrza jest często 5-krotnie wyższe niż na zewnątrz.

Skąd bierze się zanieczyszczenie powietrza w domu?

Na zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach ma wpływ wiele czynników. Nie jest to bynajmniej jedynie skutek zanieczyszczeń miejskich, ponieważ tylko ok. 25% powietrza przenika do wnętrza.

Największy wpływ na zanieczyszczenie powietrza ma obecność dużej ilości plastiku i tworzyw sztucznych, złuszczony naskórek, drobne włókna z dywanów i mebli, zapach z kuchni, roztocza kurzu domowego, dym tytoniowy, używanie chemii do sprzątania i mycia, farby i rozpuszczalniki użyte w meblach i przy malowaniu ścian, złuszczony naskórek zwierzęcy, czy efekt naszego oddychania, czyli zanieczyszczenie powietrza dwutlenkiem węgla.

Smog atakuje również w domu

Cząsteczki smogu przenikają do wnętrza nawet przy zamkniętych szczelnie oknach. Wzmagają one wysoki poziom zanieczyszczeń wywołanych przez roztocza kurzu, fragmenty naskórka, zarodniki pleśni, pyłki, alergeny, opary chemii domowej, zapachy z kuchni i wiele innych. W efekcie pobyt w domu może wzmagać objawy astmy i atopowego zapalenia skóry.

Zarówno przewietrzanie mieszkań jak i szczelne zamknięcie nie jest w stanie trwale poprawić warunków wewnątrz. Szczególnie narażone są dzieci i starsze osoby.

Naukowe badania wykazały, że zła jakość powietrza w domu może zwiększać nie tylko ryzyko chorób układu oddechowego, ale też ryzyko udaru, chorób serca, chorób autoimmunologicznych i neurologicznych. Pierwszymi objawami złej jakości powietrza w domu zwykle są bóle głowy, zmęczenie, suchość gardła, kaszel i katar, podrażnienie spojówek.

Rozwiązaniem zalecanym przez alergologów, pulmunologów i dermatologów jest w takim przypadku profesjonalny i wysoko wydajny oczyszczacz powietrza Aeroguard Mini – firmy Lux dostępny w butikmed.pl

Łagodzenie objawów astmy już po kilkunastu minutach

Astma to choroba układu oddechowego powodująca chroniczne zapalenie oskrzeli, prowadząc do ich trwałego zwężenia. Utrudnia to swobodne oddychanie.

Typowe objawy astmy to stały suchy i drażniący kaszel, męczący kaszel nocny, spłycony oddech, a także świszczące dźwięki i zadyszka przy wydychaniu powietrza. Inne częste objawy to duszności lub ucisk w klatce piersiowej.

Chorobę wywołują nie tylko powszechnie występujące alergeny, takie jak roztocza kurzu, w przypadku których zazwyczaj wystarczy zastosowanie urządzeń Miteless, ale także czynniki genetyczne oraz infekcje układu oddechowego przebyte we wczesnym dzieciństwie, a także wdychanie oparów chemicznych. Objawy astmy potęgują czynniki, takie jak kurz, ozon, silne zapachy, dym, spaliny, przeziębienie, a także silne emocje typu złość, strach lub radość.

Osoby cierpiące na astmę powinny znajdować się pod opieką lekarza. Pacjenci mogą łagodzić objawy choroby, unikając czynników wywołujących ataki astmy.

Jednym z rozwiązań tego problemu jest stosowanie oczyszczacza powietrza Aeroguard Mini, który zatrzymuje ponad 99,97% niebezpiecznych dla zdrowia zanieczyszczeń. Skuteczny system oczyszczania powietrza zapewnia filtrację mikrocząsteczek o wielkości nawet 0,3 mikrona, co zdecydowanie poprawia stan naszego zdrowia i znacznie zmniejsza ryzyko występowania chorób.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Jakie parametry powinien posiadać idealny oczyszczacz do sypialni, pokoju dziecięcego lub gabinetu?

Powinien być wyposażony w zmywalny filtr wstępny, który usuwa duże cząstki stałe, takie jak włosy, sierść i kurz.

Kluczowy jest wysokowydajny filtr cząstek stałych typu HEPA, który usuwa z powietrza mniejsze cząstki, jak np. pyłki, zarodniki pleśni, kurz, a także wirusy, w tym typu SARS-Co2-V (najlepiej potwierdzone certyfikatem niezależnego ośrodka badawczego).

Niezbędny jest też filtr węglowy, który usuwa nieprzyjemne zapachy domowe i gazy wydzielane przez domowe środki czyszczące, farby, rozpuszczalniki, dywany, meble lub inne materiały zawierające substancje chemiczne.

Najlepsze oczyszczacze wykorzystują reakcję utleniania fotokatalitycznego, która zachodzi wówczas, gdy światło UV pada na powłokę z dwutlenku tytanu TiO2 . Eliminuje to szkodliwe zanieczyszczenia występujące w powietrzu w pomieszczeniu takie jak wirusy, bakterie i patogeny.

Powinien on też posiadać wbudowany jonizator powietrza, który uwalnia jony ujemne, łączące się z cząstkami zanieczyszczeń, aby te zlepiały się w grudki i dawały się łatwiej usunąć z powietrza lub powierzchni, na których się osadzają. Ponadto jony ujemne mają bardzo dobry wpływ na nasze samopoczucie i działają odstresowująco.

W efekcie w pomieszczeniu, w którym pracuje oczyszczacz posiadający powyższe parametry już po kilkunastu minutach oddychamy czystym i rześkim powietrzem wzbogaconym o sprzyjające zdrowiu jony ujemne.

Blog wpisy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl