Tickless®

Tickless jest marką urządzeń chroniących przed kleszczami. W celu zapewnienia najlepszej ochrony przed kleszczami eksperci polecają zapobieganie, ale do najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych metod prewencyjnych nie należą już: szczelny ubiór ochronny (często niemożliwy do zastosowania ze względu na wysoką temperaturę), czy też środki chemiczne (zazwyczaj szkodliwe dla przyrody i ich użytkowników), lecz całkowicie bezpieczne dla dzieci i alergików, przyjazne dla środowiska, pozbawione chemii, ultradźwiękowe urządzenia Tickless.

Te leciutkie, niewielkie, wystarczające na cały sezon urządzenia, emitują niesłyszalne impulsy ultradźwiękowe, nieszkodliwe dla ludzi (w tym kobiet w ciąży, użytkowników rozruszników serca, niemowląt) i zwierząt domowych. Impulsy blokują u kleszczy narząd Hallera pomagający im namierzać ofiarę. Urządzenia mocuje się na ubraniach przy pomocy klipsa lub sznurka, tak aby nie zasłonić kratki, przez którą rozchodzą się ultradźwięki. Gdy Tickless zostanie zmoczony lub zabrudzony należy urządzenie osuszyć i wyczyścić.

W warunkach domowych najlepiej sprawdzi się  Tickless Home, który chroni przed tymi kleszczami i pchłami, które dostały się do domu z zewnątrz np.: przynieśliśmy je nieświadomie na ubraniach lub dostały się do wnętrza przypadkiem, razem z naszymi domowymi zwierzętami. Tickless Home należy włączyć na stałe do kontaktu, pamiętając aby, podobnie jak w przypadku pozostałych urządzeń (Tickless HumanTickless KidTickless Baby, Tickless Military, Tickless Run)  nie zasłonić kratki, przez którą rozchodzą się ultradźwięki.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl